koupe.infoblog.cz

Váháte, jestli koupit nový nebo starší byt?

Publikováno 29.06.2016 v 13:24 v kategorii REALITY, přečteno: 56x

V životě každého z nás jednou nastane okamžik, kdy si začne hledat svoje nové bydlení. Většinou se tak stává v okamžiku, kdy se rozhodnou založit si rodinu. Mnoho lidí se tak ocitá před otázkou, zda je lepší koupit si nový byt nebo raději nemovitost před rekonstrukcí. Hodně také záleží na finančních možnostech každého z nás.

Nový znamená bez práce
DilemaMnoho nových bytů je nabízeno na internetu. Jejich cena se může zdát výrazně vyšší oproti staršímu bydlení. 

Jenže developerské projekty jsou již plně připraveny k nastěhování.

Většinou není potřeba žádných oprav. Jediné co nové majitele tedy může trápit, je pořízení nového nábytku. Nové byty jsou plně funkční. Nevyžadují žádnou rekonstrukci a svému novému majiteli zajistí, že nebudou vyžadovat žádnou větší opravu řadu let.

Hnízdečko podle vašeho gusta

Jenže jsou i tací co si chtějí svoje nové bydlení přestavět na míru sami sobě. Pro takové lidi je koupě nového bytu vyloženě ztrátou kapitálu.

Nové byty v Praze jsou totiž na přestavbu mnohem náročnější. Kromě toho je jejich cena výrazně vyšší. Pokud si tedy chcete bydlení přestavět podle vašich představ, je pro vás mnohem lepší si pořídit byt před rekonstrukcí.

Takové byty bývají daleko levnější. Proto vám zbude mnohem více peněz na jejich přestavbu. Vytvoříte si tak bydlení přesně podle vašich potřeb.

Starý dům má historickou hodnotu

Pokud jste někdy uvažovali o koupi starého historického domu, něco byste měli vědět. Reality Praha nabízejí mnoho domů, které na vás dýchnou historií. Jenže přestavba takového skvostu nebývá bez komplikací.

Nemůžete si přestavovat, jak je vám libo. Na většinu změn musíte mít souhlas od historika. Ten vám také poradí, jak byste měli opravy správně provádět.

Historické domy jsou zpravidla levnější a není o ně takový zájem. Historikové totiž vyžadují, aby se opravy prováděly šetrně, a s úctou k historické hodnotě nemovitosti. Jenže to je mnohdy dražší než klasické opravy.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?