koupe.infoblog.cz

Osvětlení v interiéru jako základ pro dokonalou atmosféru

Publikováno 27.06.2017 v 16:20 v kategorii REALITY, přečteno: 48x

Jednou z nejdůležitějších věcí, které byste měli v novém bydlení důkladně vyřešit, je osvětlení. Hodně to samozřejmě závisí na samotné nemovitosti, velikosti oken, směru slunce a dalších faktorech. Dost si ale můžete pomoci i vy. A to nejen umístěním kvalitního osvětlení, ale také dalšími fígly, které dokážou světlo alespoň částečně nahradit nebo doplnit. Myslete komplexně. Ne vždy se hodí ostré přímé světlo. Někdy je třeba dodat bytu tu správnou atmosféru. I na to existuje jednoduché řešení.

Záleží na místnosti a aktivitách
InteriérKaždá místnost má svou funkci, v každé také trávíte různě dlouhý čas a jinou činností. 

Podle toho byste také měli volit vhodné osvětlení. Trochu oříšek je obývací pokoj, protože tam můžete trávit čas aktivně – pracovat, cvičit, bavit se s přáteli nebo naopak číst knihu nebo relaxovat. 


Proto je vhodné volit více druhů osvětlení. Starší byty Praha mívají velká okna, tím se řeší denní svícení. Pro večer je pak vhodné stropní výraznější osvětlení a malé lampičky pro relaxaci. Zapnete buď to nebo to, podle toho, co se chystáte dělat.

Nekazte si oči

V kuchyni byste měli mít dobré osvětlení. Přece jen je to technický parametr, který bude přednější než design nebo jakákoliv atmosféra. Když vaříte, je důležité dobře vidět. 

Proto je dobrá kombinace stropního svítidla a menších bodových přímo v lince nebo poblíž. Abyste mohli přisvěcovat podle aktuální potřeby. Nové byty na prodej Praha jsou koncipovány velmi moderně a designově. Ale na tyto prvky se v nich nezapomíná. Pokud máte barový pult, i tam nezapomeňte na vhodné světlo, zvlášť pokud ho budete používat ke stolování.

Bodovky jsou ideální pomocníci

Velmi užitečná svítidla jsou bodovky. Jejich využití je totiž opravdu široké a můžete je použít všude, kde máte temný kout. Ať už je to chodba, koupelna, záchod nebo potřebujete více světla třeba na schodech. Navíc si tak můžete perfektně pohrát s optikou. Online realitní rádce vám poskytne užitečné tipy, kde všude se dají využít.

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?